trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Boss
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
930
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
82%
Deadpool
108,671 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,778 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,496 votes
1
— Weak Sauce :(
86%
Inception
71,749 votes
3
— Bad
78%
Doctor Strange
65,884 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,412 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,566 votes
4
— Poor
80%
Logan
60,726 votes
5
— Meh
78%
Avatar
60,056 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,505 votes
2
— Terrible
84%
Avengers: Infinity War
56,136 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
53,973 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,231 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,808 votes
4
— Poor
79%
Thor: Ragnarok
48,987 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,855 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
48,391 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,208 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,922 votes
5
— Meh
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,640 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,477 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,201 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,647 votes
5
— Meh
74%
Ant-Man
44,514 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,256 votes
4
— Poor
73%
Passengers
42,201 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,114 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,111 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,635 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,611 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,575 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,364 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,257 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,935 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,580 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,466 votes
7
— Good
72%
Thor
39,408 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,167 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,117 votes
8
— Great
82%
Up
38,906 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,712 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,410 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,777 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,586 votes
6
— Fair
76%
Ready Player One
36,533 votes
8
— Great
79%
Dune
36,517 votes
5
— Meh
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,181 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,067 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,940 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,844 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,152 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,881 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,352 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
4
— Poor
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,163 votes
8
— Great
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup