trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
James Kearney
VIP
6
49
followers
Blackpool, UK
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
28
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,379 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,372 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,180 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,458 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,177 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,374 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,787 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,140 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,410 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,791 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,078 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,079 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,033 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,759 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,036 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,574 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Bullet Train
17,934 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,042 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,916 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Creator
10,406 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Where the Crawdads Sing
4,734 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Wandering Earth II
808 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Police Story 2
793 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Alienoid
689 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Rudderless
651 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Spielberg
548 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Russell Howard: Recalibrate
184 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Pearl of Death
124 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup