Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Damien Rambout
VIP
10
15
Followers
7
Following
Brussels
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
75,408 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,640 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,067 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,593 votes
7
— Good
79%
Moana
49,899 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,029 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,807 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,037 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,718 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,775 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,755 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,893 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,781 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,720 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,454 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,441 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
32,343 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,426 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
31,076 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,867 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,800 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,427 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,330 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,296 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,907 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,195 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,847 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,610 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,829 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,370 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,178 votes
7
— Good
75%
Sicario
24,447 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,382 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,564 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,715 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,402 votes
7
— Good
73%
Looper
22,219 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,055 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,941 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,462 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,202 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
19,791 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,424 votes
7
— Good
77%
Fury
19,318 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,625 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
17,088 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,832 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,767 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,592 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,481 votes
7
— Good
74%
The Intern
16,301 votes
7
— Good
69%
It Chapter Two
15,857 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,462 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
15,154 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,978 votes
7
— Good
80%
About Time
14,924 votes
7
— Good
75%
Hell or High Water
14,576 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,479 votes
7
— Good
64%
The Purge
13,835 votes
7
— Good
66%
Neighbors
12,818 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch