trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Damien Rambout
VIP
10
14
followers
Brussels
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
361
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,342 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,257 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,495 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,139 votes
7
— Good
86%
Inception
71,497 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,208 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,313 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,845 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,808 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,774 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,548 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,283 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,685 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,013 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,845 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,601 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,646 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,041 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,429 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,092 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,964 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,447 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,396 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,297 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,182 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,701 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,969 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,454 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,996 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,637 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,113 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,394 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,774 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,199 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,522 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,682 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,962 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,300 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,857 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,522 votes
6
— Fair
75%
The Hunger Games
39,429 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,291 votes
3
— Bad
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,616 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,938 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,830 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,029 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,019 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,744 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,267 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,146 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,026 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,748 votes
3
— Bad
77%
The Revenant
33,799 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,092 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,514 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,616 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,602 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,492 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,037 votes
7
— Good
84%
Coco
31,501 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup