Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Kristina Milne
0
Followers
0
Following
Guelph, Ontario
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
304
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,605 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,100 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
46,145 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,329 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,371 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
31,331 votes
7
— Good
78%
Titanic
31,712 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,641 votes
6
— Fair
84%
Whiplash
25,610 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,899 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,543 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,092 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,470 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,253 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,570 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
20,021 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,473 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,491 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
19,358 votes
6
— Fair
72%
Bad Moms
18,247 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Top Gun
17,552 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,058 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bumblebee
15,956 votes
8
— Great
80%
About Time
14,927 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,584 votes
6
— Fair
71%
The Good Dinosaur
14,048 votes
7
— Good
80%
The Goonies
13,036 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Notebook
12,219 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Fault in Our Stars
12,256 votes
8
— Great
70%
Keeping Up with the Joneses
12,323 votes
7
— Good
64%
The Interview
12,793 votes
6
— Fair
75%
Gremlins
11,377 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Friends with Benefits
11,192 votes
8
— Great
73%
Grease
9,649 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Taken 3
10,228 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,865 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,931 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Karate Kid
9,136 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hitman: Agent 47
9,121 votes
6
— Fair
75%
Dirty Dancing
8,355 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pete's Dragon
8,164 votes
7
— Good
67%
Crimson Peak
8,261 votes
6
— Fair
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,294 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,380 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Penguins of Madagascar
7,558 votes
6
— Fair
63%
Exodus: Gods and Kings
7,919 votes
6
— Fair
70%
Blended
7,155 votes
9
— Superb
74%
The Judge
6,924 votes
8
— Great
64%
Hercules
7,413 votes
8
— Great
70%
Joy
6,938 votes
7
— Good
66%
Sin City: A Dame to Kill For
7,059 votes
6
— Fair
80%
The Sound of Music
6,173 votes
8
— Great
73%
Ghost
6,286 votes
10
— Totally Ninja!
67%
A Bad Moms Christmas
6,218 votes
8
— Great
68%
The Giver
6,126 votes
7
— Good
72%
The Walk
5,639 votes
7
— Good
71%
Police Academy
5,602 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Project Almanac
5,724 votes
7
— Good
75%
Christopher Robin
5,347 votes
8
— Great
68%
The DUFF
5,543 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch