trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
KodaQ
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
139
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,260 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,423 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,511 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,373 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,367 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,778 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,485 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,206 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,917 votes
8
— Great
81%
Joker
46,629 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,201 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
45,989 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,844 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,394 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,177 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,340 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,888 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,602 votes
5
— Meh
79%
Edge of Tomorrow
38,908 votes
8
— Great
82%
Up
38,709 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
36,934 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,777 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,472 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,461 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,446 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,553 votes
6
— Fair
77%
The Accountant
30,827 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,559 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,414 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,108 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,948 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,107 votes
8
— Great
76%
300
25,008 votes
9
— Superb
72%
Jason Bourne
24,827 votes
9
— Superb
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,608 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,479 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,793 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
23,569 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,276 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,156 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,113 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,284 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,150 votes
8
— Great
73%
Looper
21,710 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,706 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,592 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,834 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,320 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,984 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,503 votes
9
— Superb
74%
War Dogs
19,044 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,586 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Wonder Woman 1984
18,154 votes
6
— Fair
77%
Life of Pi
17,511 votes
8
— Great
69%
London Has Fallen
17,510 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,859 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,341 votes
8
— Great
75%
Creed
16,270 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,152 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,854 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup