trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miguel Martins
1
follower
Vila Real, Vila Real, Portugal
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Snatch
17,976 votes
7
— Good
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,326 votes
7
— Good
80%
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way
678 votes
7
— Good
78%
Dave Chappelle: Sticks & Stones
1,824 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,052 votes
7
— Good
77%
Friends: The Reunion
3,976 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,204 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,252 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,186 votes
7
— Good
76%
Treasure Planet
6,492 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,279 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,445 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,123 votes
7
— Good
75%
Papillon
4,071 votes
7
— Good
75%
Wish Dragon
1,956 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,988 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,398 votes
7
— Good
74%
Split
32,482 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,525 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,748 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,565 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,364 votes
7
— Good
73%
X2
17,994 votes
7
— Good
73%
Teen Titans Go! To the Movies
2,173 votes
7
— Good
73%
The Croods: A New Age
4,943 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,152 votes
7
— Good
73%
Katt Williams: Great America
235 votes
7
— Good
73%
Bill Burr: Walk Your Way Out
698 votes
7
— Good
73%
American Made
15,852 votes
7
— Good
73%
Spies in Disguise
5,322 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,252 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,287 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,225 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,130 votes
7
— Good
72%
Peter Rabbit
5,188 votes
7
— Good
72%
Smallfoot
4,583 votes
7
— Good
72%
Suicide Squad: Hell to Pay
1,727 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,287 votes
7
— Good
72%
Tenacious D in The Pick of Destiny
3,607 votes
7
— Good
72%
Marlon Wayans: Woke-ish
161 votes
7
— Good
72%
Love and Monsters
9,295 votes
7
— Good
72%
Good Time
4,698 votes
7
— Good
72%
ParaNorman
4,642 votes
7
— Good
72%
Bad Times at the El Royale
8,405 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,252 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,936 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,117 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,980 votes
7
— Good
71%
Mary and The Witch's Flower
1,306 votes
7
— Good
71%
Fast Times at Ridgemont High
2,565 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,194 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,549 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,194 votes
7
— Good
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,791 votes
7
— Good
71%
Tag
10,359 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,535 votes
7
— Good
71%
Fear Street: 1978
4,101 votes
7
— Good
71%
The Lego Movie 2: The Second Part
6,601 votes
7
— Good
71%
Extraction
12,737 votes
7
— Good
71%
The Grinch
8,061 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup