Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Kosh_ac
1
Follower
0
Following
Aachen, Germany
54
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
77%
Arrival
57,980 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,877 votes
7
— Good
76%
Black Panther
47,332 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,816 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,821 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,028 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,348 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,070 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,993 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,302 votes
7
— Good
66%
Justice League
32,027 votes
7
— Good
74%
It
29,745 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,780 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,602 votes
7
— Good
75%
Sicario
24,464 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,666 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,391 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,541 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
23,220 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,830 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
20,336 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,865 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,876 votes
7
— Good
66%
Transformers: The Last Knight
19,380 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,563 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,130 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
17,353 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
16,221 votes
7
— Good
73%
The Man from U.N.C.L.E.
16,802 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,765 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,958 votes
7
— Good
63%
Transformers: Age of Extinction
16,894 votes
7
— Good
69%
It Chapter Two
15,870 votes
7
— Good
66%
Insurgent
16,106 votes
7
— Good
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,408 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
15,218 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,837 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,971 votes
7
— Good
66%
Allegiant
15,154 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
14,686 votes
7
— Good
67%
Bright
14,826 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,483 votes
7
— Good
64%
Men in Black: International
14,901 votes
7
— Good
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,259 votes
7
— Good
78%
Moon
13,180 votes
7
— Good
69%
Underworld: Blood Wars
13,952 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,861 votes
7
— Good
64%
Pacific Rim: Uprising
14,115 votes
7
— Good
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,765 votes
7
— Good
81%
The Thing
12,278 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,822 votes
7
— Good
71%
Resident Evil
12,904 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,338 votes
7
— Good
65%
Gemini Man
12,408 votes
7
— Good
63%
Mortal Kombat
12,371 votes
7
— Good
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,686 votes
7
— Good
61%
The Predator
12,202 votes
7
— Good
70%
Escape Plan
11,221 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,347 votes
7
— Good
71%
The Old Guard
10,892 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch