trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
kr36
0
followers
Interwebs
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
301
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,788 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,858 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,615 votes
8
— Great
86%
Inception
71,827 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,111 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,690 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,083 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,786 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,593 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,298 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,291 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,829 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,446 votes
7
— Good
81%
Joker
46,976 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,868 votes
6
— Fair
75%
Frozen
48,233 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,246 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,692 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,513 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,204 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,642 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,575 votes
3
— Bad
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,501 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,399 votes
5
— Meh
80%
Zootopia
44,665 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,041 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,795 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,616 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,499 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,972 votes
6
— Fair
82%
Up
38,941 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,747 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,864 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,445 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,222 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,820 votes
6
— Fair
81%
Monsters, Inc.
36,091 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,969 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,148 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,183 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,441 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,063 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,912 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,191 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,705 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,257 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,775 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,720 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,663 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,615 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,080 votes
2
— Terrible
73%
The Secret Life of Pets
32,263 votes
5
— Meh
79%
Ratatouille
30,799 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,339 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,777 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,318 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,671 votes
6
— Fair
75%
Finding Dory
30,418 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,843 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,866 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup