trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Krissykk
VIP
4
42
followers
Kitchener, Ontario
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
252
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,060 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,140 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,284 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,976 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,874 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,860 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,157 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,593 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,478 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,873 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,260 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,614 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,170 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,116 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,401 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,742 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,685 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,588 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,629 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
30,925 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,007 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,267 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Now You See Me 2
27,917 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,186 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,077 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,305 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,870 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
24,954 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,160 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,049 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,193 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,776 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,849 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,431 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,490 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,703 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,433 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,693 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,613 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,493 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,929 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,518 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,512 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,098 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Murder on the Orient Express
18,914 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jumanji: The Next Level
18,390 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,281 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,757 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jack Reacher
17,192 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,395 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
16,906 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,926 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,720 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,465 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lion King
16,166 votes
10
— Totally Ninja!
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,344 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,305 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Bright
14,679 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,405 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup