Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
KYRAN
2
Followers
1
Following
Brasília, Federal District
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,214 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,165 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,402 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
31,574 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,455 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,742 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,589 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,033 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,955 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
23,429 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,382 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,906 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,814 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
19,256 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,668 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lion King
16,444 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
15,271 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Tarzan
10,544 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What We Do in the Shadows
10,479 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,607 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Evil Dead
6,855 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,650 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Before Sunrise
6,244 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Battle Royale
5,975 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Anastasia
5,468 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Before Sunset
5,146 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,157 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Thelma & Louise
3,758 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Craft
3,568 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Night of the Living Dead
3,139 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Heathers
3,125 votes
10
— Totally Ninja!
78%
RRR
3,078 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Metropolis
3,044 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Aftersun
2,833 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Christine
2,753 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,542 votes
10
— Totally Ninja!
79%
My Octopus Teacher
2,199 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Drive My Car
2,085 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bonnie and Clyde
1,833 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Bacurau
1,818 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Metal Lords
1,620 votes
10
— Totally Ninja!
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,410 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Ichi the Killer
1,321 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Secret Garden
1,213 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fallen Angels
1,206 votes
10
— Totally Ninja!
74%
House
1,119 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Last Unicorn
1,079 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Celebration
1,033 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Killer
922 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Thumbelina
615 votes
10
— Totally Ninja!
71%
8 Women
601 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Romeo and Juliet
575 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Venus in Fur
500 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Night and Fog
442 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Given
291 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Barefoot Gen
284 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Lilting
249 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Mixtape
243 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Vortex
215 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Princess and the Goblin
80 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch