trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
KyriaCrosszeria
17
followers
Oslo, Oslo County
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
70
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
89%
Sherlock
47,210 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Anne with an E
3,108 votes
10
— Totally Ninja!
86%
SKAM
1,482 votes
9
— Superb
86%
Peaky Blinders
16,280 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Black Mirror
28,833 votes
9
— Superb
85%
Stranger Things
53,020 votes
9
— Superb
84%
Hannibal
15,089 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Queen's Gambit
18,101 votes
9
— Superb
84%
Derry Girls
2,562 votes
8
— Great
84%
Suits
24,285 votes
9
— Superb
83%
Luther
7,670 votes
7
— Good
83%
Please Like Me
1,237 votes
8
— Great
83%
The Haunting of Hill House
10,701 votes
10
— Totally Ninja!
83%
White Collar
10,065 votes
9
— Superb
82%
Mare of Easttown
5,306 votes
9
— Superb
82%
Black Sails
7,817 votes
8
— Great
82%
Love, Death & Robots
9,792 votes
9
— Superb
82%
Sense8
11,396 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Longmire
1,636 votes
8
— Great
81%
Penny Dreadful
8,301 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Grace and Frankie
2,347 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dirk Gently's Holistic Detective Agency
3,831 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bold Type
952 votes
6
— Fair
80%
Lie to Me
7,305 votes
8
— Great
80%
The Blacklist
17,807 votes
9
— Superb
80%
Good Omens
6,922 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Looking
1,304 votes
8
— Great
79%
The Returned
1,704 votes
9
— Superb
79%
Noragami
1,728 votes
9
— Superb
79%
Misfits
8,066 votes
9
— Superb
79%
Godless
2,788 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Legion
6,971 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Kominsky Method
1,381 votes
9
— Superb
78%
Master of None
4,076 votes
8
— Great
78%
The Umbrella Academy
13,675 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Magicians
5,181 votes
5
— Meh
77%
Lost Girl
2,891 votes
8
— Great
77%
Happy!
2,384 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sell Your Haunted House
139 votes
8
— Great
77%
Workin' Moms
787 votes
8
— Great
77%
The Sandman
5,940 votes
9
— Superb
76%
Russian Doll
5,702 votes
9
— Superb
76%
Hotel Beau Séjour
180 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Nobody's Looking
226 votes
8
— Great
75%
The OA
6,597 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Tales of the City
230 votes
9
— Superb
74%
Locke & Key
4,826 votes
4
— Poor
74%
One Mississippi
208 votes
8
— Great
73%
Ratched
2,450 votes
9
— Superb
73%
Raising Dion
1,137 votes
6
— Fair
73%
Salem
1,953 votes
4
— Poor
72%
Snowpiercer
3,691 votes
9
— Superb
71%
Watership Down
254 votes
6
— Fair
71%
Halston
406 votes
8
— Great
71%
Magnus
35 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Deadman Wonderland
1,403 votes
9
— Superb
69%
Hemlock Grove
2,519 votes
8
— Great
69%
BONDiNG
1,392 votes
8
— Great
69%
Diablero
249 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Dracula
2,679 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup