trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian Billmann
VIP
10
3
followers
Osnabrück, Germany
32
Sebastian
is watching
The Boys
4x01
"Department of Dirty Tricks"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,173
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
18
19
20
82%
Deadpool
108,652 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,469 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,760 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,475 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,732 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,875 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,397 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,545 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,036 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,865 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,627 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,953 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,961 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,014 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,214 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,800 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,505 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,215 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,380 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,096 votes
7
— Good
81%
Joker
46,907 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,300 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,204 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,187 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,762 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,807 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,592 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,505 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,248 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,252 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,101 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,850 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,103 votes
5
— Meh
71%
Jurassic World
40,629 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,355 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,247 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,457 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,399 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,106 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,987 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,917 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,767 votes
7
— Good
79%
Dune
36,500 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,114 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,931 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,839 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,379 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,266 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,992 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,885 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,731 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,249 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,677 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,669 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,641 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,545 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,787 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,174 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,785 votes
7
— Good
1
2
3
18
19
20
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup