trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
ladytf
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,957 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,161 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,076 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,933 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,751 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,712 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,546 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,017 votes
7
— Good
82%
Up
38,986 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,325 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,428 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,669 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,859 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,137 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,014 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,231 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,232 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,297 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,376 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,870 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,907 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,157 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,708 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,361 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,196 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,030 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,548 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,706 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,687 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,619 votes
7
— Good
73%
Madagascar
17,012 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,939 votes
7
— Good
62%
2012
16,951 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,500 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,944 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,773 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,356 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,172 votes
7
— Good
75%
Die Hard 2
12,896 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,542 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,338 votes
7
— Good
72%
Rango
10,586 votes
7
— Good
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,121 votes
7
— Good
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,749 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,533 votes
7
— Good
74%
The Princess and the Frog
9,352 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,288 votes
7
— Good
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,406 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
8,976 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
9,752 votes
7
— Good
72%
Bambi
7,885 votes
7
— Good
73%
The Aristocats
6,875 votes
7
— Good
62%
Chicken Little
5,971 votes
7
— Good
63%
The Smurfs 2
3,772 votes
7
— Good
57%
The Cat in the Hat
2,639 votes
7
— Good
64%
Happy Feet Two
2,428 votes
7
— Good
57%
The Forger
194 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup