trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lazo
16
followers
Montreal, Quebec, Canada
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
76
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,673 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,913 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,694 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,629 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,258 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,887 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,466 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,255 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,696 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,416 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,266 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,825 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,465 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,307 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,387 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,221 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
37,005 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,316 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,761 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,288 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,151 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,349 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,338 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hunt
6,380 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,125 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
47,012 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,520 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,034 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,335 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
44,156 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,463 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,795 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,365 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,938 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,050 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,225 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,349 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,023 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,214 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Theory of Everything
14,953 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,935 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,149 votes
10
— Totally Ninja!
78%
When Marnie Was There
2,397 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,970 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mr. Nobody
7,216 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,383 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,835 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,497 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,837 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,899 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,268 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,404 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,781 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,862 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,035 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,554 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Predestination
14,261 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Southpaw
8,668 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Way Way Back
3,854 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup