trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luiz Carlos Filho
VIP
10
2
followers
Ilhéus
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
66
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,372 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,582 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,653 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,038 votes
8
— Great
79%
Moana
48,854 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,056 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,548 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,416 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,003 votes
8
— Great
72%
Thor
39,300 votes
8
— Great
79%
Dune
36,178 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,839 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,844 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,754 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,804 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,052 votes
8
— Great
70%
Venom
33,718 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,583 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,984 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,530 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,654 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,464 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,509 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,964 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,156 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,797 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,919 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,614 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,590 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,426 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,596 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,710 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,506 votes
8
— Great
71%
In Time
17,382 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,833 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,659 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,700 votes
8
— Great
62%
Jurassic World Dominion
13,234 votes
8
— Great
63%
Mortal Kombat
12,119 votes
8
— Great
70%
The Creator
10,500 votes
8
— Great
69%
The Platform
10,495 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,515 votes
8
— Great
69%
Greenland
9,630 votes
8
— Great
72%
Love and Monsters
9,292 votes
8
— Great
72%
Chronicle
8,965 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,177 votes
8
— Great
68%
Pearl Harbor
8,350 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,678 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,310 votes
8
— Great
64%
Hercules
7,309 votes
8
— Great
62%
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
7,406 votes
8
— Great
72%
Midway
6,791 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,344 votes
8
— Great
73%
Marley & Me
5,544 votes
8
— Great
66%
Deep Impact
5,483 votes
8
— Great
71%
Triangle
4,831 votes
8
— Great
69%
Bastille Day
4,864 votes
8
— Great
75%
We Need to Talk About Kevin
4,363 votes
8
— Great
70%
Risen
3,331 votes
8
— Great
72%
The Thirteenth Floor
2,619 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup