trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Leukopoietin
0
followers
Westeros
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
429
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
82%
Deadpool
108,919 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,655 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,946 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,748 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,924 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,996 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,529 votes
7
— Good
80%
Logan
60,810 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,169 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,927 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,356 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,745 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,576 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,256 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,069 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,147 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,800 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,843 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,366 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,888 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,661 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,365 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
8
— Great
79%
Moana
49,041 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,481 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,276 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,175 votes
7
— Good
81%
Joker
47,038 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,743 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,632 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,530 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,445 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,313 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,310 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,699 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,581 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,324 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,229 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,631 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,298 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,699 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,262 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,202 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,960 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,196 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,183 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,703 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,667 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,427 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,012 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,912 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,656 votes
6
— Fair
81%
Finding Nemo
39,544 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,464 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,280 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,203 votes
9
— Superb
82%
Up
38,982 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup