Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Morgen Harvey
0
Followers
0
Following
Calgary, AB, Canada
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
43,956 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,329 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,803 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,716 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,319 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,639 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sunset Boulevard
2,887 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
13,038 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,765 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,936 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
14,184 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Walk the Line
5,213 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Making of 'The Nightmare Before Christmas'
54 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Thin Man
675 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
26,111 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,883 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,926 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Another Thin Man
228 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Book of Life
5,632 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Palm Springs
10,114 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dirty Dancing
8,355 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Short Circuit
3,535 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Day at the Races
265 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Arthur Christmas
4,127 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Parent Trap
638 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Coming to America
8,120 votes
10
— Totally Ninja!
73%
GoldenEye
7,709 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lonesome Ghosts
167 votes
10
— Totally Ninja!
72%
12 Strong
7,339 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Parent Trap
5,392 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Wedding Singer
3,713 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,769 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Adventures in Babysitting
1,414 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Trolls World Tour
4,065 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Descent
6,200 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Mist
9,679 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hellboy
11,675 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Judy
2,130 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Julie & Julia
2,779 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Big Business
485 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Viva Las Vegas
252 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Money Pit
1,966 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Revenge of the Nerds
1,760 votes
10
— Totally Ninja!
70%
It's a SpongeBob Christmas!
272 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Bridget Jones's Diary
6,629 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Scooby-Doo! and the Monster of Mexico
349 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Lamp Life
531 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Rare Exports: A Christmas Tale
1,237 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Bye Bye Birdie
135 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Arachnophobia
2,154 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Cliffhanger
3,272 votes
10
— Totally Ninja!
67%
I Feel Pretty
4,523 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Baby Boom
428 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Troop Beverly Hills
340 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Hustlers
6,883 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Killer Klowns from Outer Space
1,483 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Vice Versa
268 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Sunset
98 votes
10
— Totally Ninja!
62%
101 Dalmatians
5,208 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Ibiza
1,102 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch