trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Morgen Harvey
0
followers
Calgary, AB, Canada
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
535
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,798 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,945 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,474 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,116 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,319 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,540 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,202 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,002 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,018 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,305 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,297 votes
8
— Great
79%
Moana
49,017 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,694 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,502 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,665 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,059 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,225 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,159 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,670 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,502 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,171 votes
8
— Great
82%
Up
38,945 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,750 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,445 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,826 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,226 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,151 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,187 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,376 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,326 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,921 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,298 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,205 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,776 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,671 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,618 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,083 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,543 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,834 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,802 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,723 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,418 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,343 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,846 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,320 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,737 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,547 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,479 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,588 votes
8
— Great
73%
Cars
26,777 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,599 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,542 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,317 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,185 votes
8
— Great
75%
Sing
25,451 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,356 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,326 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,211 votes
8
— Great
76%
300
25,170 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,047 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup