trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Morgen Harvey
0
followers
Calgary, AB, Canada
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,889
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
30
31
32
82%
Deadpool
108,736 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,527 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,819 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,560 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,795 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,917 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,444 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,609 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,755 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,089 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,884 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,300 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,666 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,523 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,167 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,984 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,995 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,062 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,735 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,757 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,268 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,821 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,556 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,258 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,007 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,002 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,885 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,225 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,122 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,673 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,494 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,435 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,381 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,243 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,231 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,807 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,851 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,661 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,625 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,533 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,272 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,177 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,954 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,544 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,265 votes
5
— Meh
91%
The Shawshank Redemption
42,617 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,214 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,141 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,884 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,124 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,784 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,784 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,651 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,635 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,600 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,378 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,276 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,958 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,844 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,598 votes
5
— Meh
1
2
3
30
31
32
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup