Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Daniel
0
Followers
1
Following
NJ
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
210
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
The Truman Show
29,894 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,795 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
7
— Good
79%
A Few Good Men
6,871 votes
7
— Good
79%
Kung Fu Hustle
5,472 votes
7
— Good
78%
Predator
14,334 votes
7
— Good
77%
First Blood
9,164 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
8,545 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,804 votes
7
— Good
75%
Lethal Weapon 2
6,849 votes
7
— Good
75%
Changeling
5,033 votes
7
— Good
75%
Secret of the Wings
1,990 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,994 votes
7
— Good
75%
Futurama: The Lost Adventure
223 votes
7
— Good
75%
Matilda
8,027 votes
7
— Good
75%
Fantasia
4,854 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,304 votes
7
— Good
74%
True Lies
7,571 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
17,020 votes
7
— Good
73%
Brother Bear
6,301 votes
7
— Good
73%
The Croods: A New Age
5,124 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
16,277 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,937 votes
7
— Good
73%
Madagascar
17,346 votes
7
— Good
73%
Tinker Bell and the Lost Treasure
1,512 votes
7
— Good
73%
Real Steel
13,230 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,683 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,906 votes
7
— Good
72%
9
6,956 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,099 votes
7
— Good
72%
The Jacket
2,610 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
12,183 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,728 votes
7
— Good
72%
Chronicle
9,252 votes
7
— Good
71%
Liar Liar
9,326 votes
7
— Good
71%
The Mist
9,679 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,062 votes
7
— Good
71%
The Call
4,718 votes
7
— Good
71%
Mr. Peabody & Sherman
4,743 votes
7
— Good
71%
Mamma Mia!
8,771 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,343 votes
7
— Good
71%
Ghostbusters II
9,111 votes
7
— Good
71%
Hanna
6,614 votes
7
— Good
71%
Hairspray
3,361 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,760 votes
7
— Good
70%
The Island
9,812 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,878 votes
7
— Good
70%
Appleseed Alpha
1,113 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
14,688 votes
7
— Good
70%
Hot Shots! Part Deux
3,184 votes
7
— Good
70%
DC Showcase: The Spectre
326 votes
7
— Good
69%
Black Snake Moan
1,590 votes
7
— Good
69%
1408
8,536 votes
7
— Good
69%
Underworld: Blood Wars
13,952 votes
7
— Good
69%
My Big Fat Greek Wedding
3,807 votes
7
— Good
69%
Batman: The Killing Joke
5,964 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,530 votes
7
— Good
69%
Over the Hedge
6,392 votes
7
— Good
69%
Monster House
5,814 votes
7
— Good
69%
Horton Hears a Who!
5,209 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch