trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Watcher
0
followers
Lisbon, Portugal
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
208
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Doctor Strange
65,818 votes
8
— Great
80%
Logan
60,666 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,148 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,769 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,333 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,055 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,225 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,028 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,718 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,507 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,763 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,259 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,850 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,772 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,146 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,949 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,603 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,545 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,894 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,087 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,320 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,980 votes
8
— Great
84%
Alien
27,241 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,552 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,259 votes
6
— Fair
84%
Whiplash
24,730 votes
9
— Superb
67%
Alien: Covenant
24,661 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,124 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Black Widow
23,955 votes
6
— Fair
75%
Sicario
23,884 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,542 votes
6
— Fair
77%
Incredibles 2
23,393 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,772 votes
6
— Fair
71%
The Matrix Revolutions
22,468 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,341 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,179 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,671 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,235 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,529 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,023 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Baywatch
19,996 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,716 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,614 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,172 votes
6
— Fair
77%
A Star Is Born
18,798 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,630 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Atomic Blonde
18,438 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,279 votes
7
— Good
69%
London Has Fallen
17,529 votes
6
— Fair
71%
In Time
17,417 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,261 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,252 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Source Code
16,834 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,649 votes
6
— Fair
73%
The Equalizer 2
16,456 votes
7
— Good
61%
The Matrix Resurrections
16,353 votes
6
— Fair
64%
The Meg
16,228 votes
6
— Fair
72%
The Lion King
16,151 votes
8
— Great
67%
Uncharted
16,041 votes
6
— Fair
72%
Bumblebee
15,684 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup