trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
LISH
VIP
9
2417
followers
San Jose, CA
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
524
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,903 votes
8
— Great
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,024 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,291 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,573 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,464 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,275 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,619 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,254 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,862 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,799 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,141 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,966 votes
8
— Great
85%
Harakiri
1,184 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,506 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,797 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,273 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,881 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,278 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,521 votes
8
— Great
84%
Coco
31,483 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,420 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,266 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,592 votes
8
— Great
83%
Dave Chappelle: Killin' Them Softly
596 votes
8
— Great
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,242 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,367 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,165 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
8
— Great
83%
Gleason
161 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,750 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,435 votes
8
— Great
82%
13th
2,049 votes
8
— Great
82%
The Biggest Little Farm
448 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,813 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Studio
616 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,277 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,580 votes
8
— Great
82%
The Silent Child
88 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,999 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,716 votes
8
— Great
82%
Lion
13,347 votes
8
— Great
82%
The Second Mother
887 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,812 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,493 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,925 votes
8
— Great
81%
The Hate U Give
2,848 votes
8
— Great
81%
Climate Change: The Facts
55 votes
8
— Great
81%
Louis C.K.: Oh My God
786 votes
8
— Great
81%
The Help
10,377 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,179 votes
8
— Great
81%
The Rescue
1,133 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,178 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,769 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,507 votes
8
— Great
81%
LA 92
402 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,754 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,523 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,873 votes
8
— Great
80%
In the Name of the Father
2,493 votes
8
— Great
80%
Glen Campbell: I'll Be Me
72 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup