trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
luis lelievre
2
followers
brampton
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,384 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,646 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,644 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,804 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,319 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,458 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,034 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,888 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,927 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,135 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,404 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,756 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,310 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,123 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,692 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,198 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,466 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,405 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,788 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,086 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,831 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,354 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,923 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,526 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,111 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,308 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,192 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,573 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
31,944 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,687 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,216 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,816 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,311 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,969 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,888 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,659 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,581 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,762 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,377 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,445 votes
10
— Totally Ninja!
73%
21 Jump Street
20,015 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,408 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,641 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Thor: Love and Thunder
18,160 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,679 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,924 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mission: Impossible
16,213 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,030 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Bug's Life
15,940 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,655 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,029 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,578 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,475 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,232 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King's Speech
12,811 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Book of Eli
12,451 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,317 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,475 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,471 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup