trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
loftydan
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
207
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,441 votes
8
— Great
86%
Inception
71,563 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,755 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,899 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,174 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,972 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,120 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,072 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,423 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,006 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,445 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
79%
Dune
36,239 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,636 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,687 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,607 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,219 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,060 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,206 votes
8
— Great
74%
It
29,063 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,395 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,938 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,507 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,199 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,110 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,453 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,951 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,905 votes
8
— Great
81%
1917
24,736 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,310 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,308 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,995 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,564 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,449 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,161 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,063 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,717 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,254 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,786 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
17,999 votes
8
— Great
73%
X2
17,996 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,432 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,289 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,334 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,654 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,654 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,435 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,410 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,200 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 3
15,098 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,052 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,735 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,071 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,387 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,368 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
12,809 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,512 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,503 votes
8
— Great
71%
Tropic Thunder
12,491 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup