trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
loftydan
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
194
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,501 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,635 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,884 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,102 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,080 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,918 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,316 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,781 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,349 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,532 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,747 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,553 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,472 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,612 votes
9
— Superb
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,479 votes
9
— Superb
83%
Come from Away
215 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,158 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,374 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,214 votes
9
— Superb
82%
Up
38,827 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,362 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,957 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,889 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,997 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,719 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
9
— Superb
81%
Song of the Sea
3,003 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,397 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,087 votes
9
— Superb
81%
Togo
3,665 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,533 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,604 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,055 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,882 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,034 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,956 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,880 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,304 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,649 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,187 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,605 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,658 votes
9
— Superb
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,399 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,594 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,912 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,694 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,170 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,712 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,754 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,385 votes
9
— Superb
79%
Flee
631 votes
9
— Superb
79%
Star Trek: First Contact
5,274 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,045 votes
9
— Superb
79%
Kung Fu Hustle
5,272 votes
9
— Superb
79%
God's Own Country
1,379 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup