Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jerome Dane
0
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
31
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,066 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,844 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,128 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,788 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,725 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,971 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,797 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,724 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
20,407 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,550 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,935 votes
7
— Good
81%
Heat
13,902 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,103 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,684 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,995 votes
7
— Good
71%
Live Free or Die Hard
11,716 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,677 votes
7
— Good
74%
The Princess and the Frog
9,536 votes
7
— Good
70%
Meet the Parents
8,734 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,303 votes
7
— Good
74%
Pitch Black
8,341 votes
7
— Good
75%
50/50
7,785 votes
7
— Good
75%
Spaceballs
7,534 votes
7
— Good
76%
Dogma
6,858 votes
7
— Good
62%
Chicken Little
6,074 votes
7
— Good
69%
How to Lose a Guy in 10 Days
5,690 votes
7
— Good
77%
Clerks
5,116 votes
7
— Good
77%
WarGames
5,011 votes
7
— Good
66%
The Thing
5,001 votes
7
— Good
76%
High Fidelity
3,788 votes
7
— Good
71%
The Lucky One
3,237 votes
7
— Good
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch