trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
lolololilolli
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
122
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
Schindler's List
21,001 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,530 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,181 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
7
— Good
84%
American History X
20,237 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,418 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,366 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,466 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,193 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,036 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,643 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,453 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,282 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,637 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,693 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,962 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,310 votes
7
— Good
81%
Ip Man
6,897 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,428 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,829 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,577 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,500 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,108 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,983 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,919 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,990 votes
7
— Good
80%
Vertigo
6,506 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,497 votes
7
— Good
80%
The Extraordinary Voyage
47 votes
7
— Good
79%
Into the Wild
12,662 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,185 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,998 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,312 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,201 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,855 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,234 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,487 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,776 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,071 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,021 votes
7
— Good
78%
The Wizard of Oz
9,320 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,416 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,458 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,614 votes
7
— Good
77%
District 9
19,888 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,760 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,541 votes
7
— Good
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,371 votes
7
— Good
77%
The Magnificent Seven
2,473 votes
7
— Good
77%
Clerks
5,001 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,375 votes
7
— Good
77%
Total Recall
11,828 votes
7
— Good
77%
Lord of War
9,726 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,660 votes
7
— Good
76%
Stardust
8,000 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,316 votes
7
— Good
76%
Blue Velvet
3,802 votes
7
— Good
76%
Army of Darkness
5,992 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,021 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup