trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Loki
VIP
8
1
follower
Kreuzlingen, Switzerland
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
117
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,028 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,926 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,645 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,963 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,850 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,848 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,030 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,832 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,408 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
15,987 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,724 votes
5
— Meh
77%
John Wick: Chapter 2
48,257 votes
5
— Meh
76%
Ready Player One
36,421 votes
6
— Fair
76%
BlacKkKlansman
13,882 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Snowden
14,465 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Far From Home
33,140 votes
6
— Fair
75%
Upgrade
15,188 votes
6
— Fair
75%
Sicario
23,831 votes
6
— Fair
75%
Professor Marston and the Wonder Women
2,048 votes
10
— Totally Ninja!
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,453 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sing
25,387 votes
5
— Meh
75%
The Founder
14,411 votes
8
— Great
74%
Split
32,465 votes
5
— Meh
74%
Monster High: Welcome to Monster High
452 votes
5
— Meh
74%
The Magnificent Seven
22,157 votes
5
— Meh
74%
RocknRolla
5,408 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ralph Breaks the Internet
15,645 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Equalizer 2
16,420 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Secret Life of Pets
32,214 votes
6
— Fair
73%
Fighting with My Family
5,315 votes
6
— Fair
73%
Peppermint
6,762 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ant-Man and the Wasp
30,036 votes
6
— Fair
72%
The Fate of the Furious
24,720 votes
9
— Superb
72%
The Proposal
10,769 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Secret Life of Pets 2
8,109 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Shazam!
24,296 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Alpha
5,759 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Clara
465 votes
6
— Fair
71%
X-Men: Apocalypse
36,966 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,528 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,393 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Simple Favor
9,455 votes
6
— Fair
71%
Shaft
5,602 votes
6
— Fair
71%
Tag
10,350 votes
6
— Fair
71%
CHiPS
10,393 votes
6
— Fair
71%
An Interview with God
420 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,418 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Sorry to Bother You
4,766 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fist Fight
9,375 votes
5
— Meh
70%
Glass
17,880 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Wedding Crashers
7,570 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Keeping Up with the Joneses
12,252 votes
6
— Fair
69%
Office Christmas Party
12,215 votes
5
— Meh
69%
Machine Gun Preacher
2,006 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectral
7,507 votes
5
— Meh
69%
Ocean's Eight
16,851 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Wanted
11,809 votes
6
— Fair
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,568 votes
6
— Fair
69%
Stuber
4,911 votes
6
— Fair
69%
Mile 22
7,836 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup