trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lorena Ferreira de Araújo
0
followers
Recife, Pernambuco
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
67
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
Finding Nemo
39,355 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,004 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,144 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,239 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,646 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,953 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,041 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,112 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,500 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,596 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,744 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,474 votes
8
— Great
74%
Brave
24,050 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,245 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,573 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
19,989 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,123 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,235 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,374 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,634 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,368 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,808 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,250 votes
8
— Great
72%
The Proposal
10,773 votes
8
— Great
64%
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
10,113 votes
8
— Great
69%
Puss in Boots
9,668 votes
8
— Great
66%
The Expendables 3
9,707 votes
8
— Great
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,646 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,343 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,316 votes
8
— Great
69%
Burnt
7,210 votes
8
— Great
71%
The Princess Diaries
6,462 votes
8
— Great
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,789 votes
8
— Great
72%
Lincoln
5,925 votes
8
— Great
77%
Atonement
4,780 votes
8
— Great
77%
Breakfast at Tiffany's
4,480 votes
8
— Great
74%
Chicago
4,176 votes
8
— Great
70%
The Lion King 1½
4,015 votes
8
— Great
77%
The Name of the Rose
3,595 votes
8
— Great
71%
The Lake House
3,555 votes
8
— Great
70%
Set It Up
3,404 votes
8
— Great
67%
The Imaginarium of Doctor Parnassus
3,260 votes
8
— Great
62%
Mirror Mirror
3,217 votes
8
— Great
69%
Sweet Home Alabama
2,804 votes
8
— Great
65%
Confessions of a Shopaholic
2,585 votes
8
— Great
62%
Beastly
2,438 votes
8
— Great
74%
The Physician
1,812 votes
8
— Great
62%
Failure to Launch
1,977 votes
8
— Great
62%
Maid in Manhattan
1,885 votes
8
— Great
74%
Elizabeth
1,713 votes
8
— Great
63%
The Back-Up Plan
1,785 votes
8
— Great
71%
Penelope
1,636 votes
8
— Great
70%
The Duchess
1,614 votes
8
— Great
64%
Something Borrowed
1,659 votes
8
— Great
67%
Like Father
1,417 votes
8
— Great
65%
Love & Friendship
1,352 votes
8
— Great
62%
Duplicity
1,244 votes
8
— Great
66%
Shall We Dance?
1,133 votes
8
— Great
72%
Mandela: Long Walk to Freedom
950 votes
8
— Great
66%
Austenland
931 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup