trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
rijads
11
followers
Omicron Persei 8
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
175
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,276 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,513 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,512 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,221 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,335 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,857 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,821 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,798 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,777 votes
3
— Bad
81%
The Martian
51,561 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,293 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,030 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,031 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,257 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,104 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,050 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,444 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,972 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,974 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,406 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,312 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,201 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,466 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,007 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,340 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,998 votes
7
— Good
82%
Up
38,763 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,231 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,302 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,527 votes
3
— Bad
75%
The Hunger Games
39,440 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,784 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,295 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,034 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,229 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,127 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,513 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,527 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,613 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,493 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,553 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,611 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,611 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,155 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,527 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,752 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,520 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,373 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,631 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,173 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,459 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,012 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
The Amazing Spider-Man
28,184 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,181 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Now You See Me 2
27,864 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Tangled
26,095 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,465 votes
6
— Fair
73%
Cars
26,653 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,436 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,829 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup