trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lisa P
VIP
4
7
followers
Holland, Michigan
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Back to the Future
39,184 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,836 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,595 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,075 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,316 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,086 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,554 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,882 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,008 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,234 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,491 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,246 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,919 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,596 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,737 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,618 votes
8
— Great
72%
Wonka
8,552 votes
8
— Great
73%
Elvis
8,312 votes
8
— Great
75%
Promising Young Woman
8,120 votes
8
— Great
76%
The Whale
7,753 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,430 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,652 votes
8
— Great
81%
Ip Man
6,898 votes
8
— Great
72%
Enchanted
7,078 votes
8
— Great
72%
The Santa Clause
6,735 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,029 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,536 votes
8
— Great
77%
The Holdovers
5,337 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,245 votes
8
— Great
74%
The Woman King
4,082 votes
8
— Great
75%
American Fiction
3,562 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,350 votes
8
— Great
76%
tick, tick... BOOM!
3,386 votes
8
— Great
73%
The Sea Beast
3,401 votes
8
— Great
78%
RRR
2,936 votes
8
— Great
78%
Butch Cassidy and the Sundance Kid
2,851 votes
8
— Great
71%
Holes
2,722 votes
8
— Great
67%
Death to 2020
2,258 votes
8
— Great
70%
The White Tiger
1,951 votes
8
— Great
73%
That Thing You Do!
1,417 votes
8
— Great
67%
The Eyes of Tammy Faye
1,321 votes
8
— Great
78%
Close
1,090 votes
8
— Great
74%
Mrs. Harris Goes to Paris
1,068 votes
8
— Great
72%
Flamin' Hot
1,074 votes
8
— Great
77%
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
1,005 votes
8
— Great
71%
The Color Purple
838 votes
8
— Great
77%
Navalny
780 votes
8
— Great
84%
20 Days in Mariupol
579 votes
8
— Great
75%
Io Capitano
529 votes
8
— Great
73%
Robin Robin
471 votes
8
— Great
70%
Cinderella
387 votes
8
— Great
78%
Crip Camp: A Disability Revolution
318 votes
8
— Great
69%
kid 90
216 votes
8
— Great
66%
My Year of Dicks
158 votes
8
— Great
70%
Audible
144 votes
8
— Great
73%
Four Daughters
98 votes
8
— Great
75%
Feeling Through
88 votes
8
— Great
70%
Nǎi Nai & Wài Pó
85 votes
8
— Great
72%
The Queen of Basketball
72 votes
8
— Great
67%
A House Made of Splinters
77 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup