trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lucas Marques Nascimento
2
followers
Taubaté, Sao Paulo
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,468 votes
7
— Good
80%
Logan
60,709 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,721 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,625 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,184 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,778 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,098 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,697 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,927 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,137 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,868 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,261 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,149 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,764 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,407 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,999 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,830 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,532 votes
7
— Good
73%
Cars
26,741 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,552 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,014 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,190 votes
7
— Good
73%
Looper
21,789 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,596 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,501 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,437 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,087 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,085 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,636 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,442 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,057 votes
7
— Good
77%
Fury
18,870 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,276 votes
7
— Good
70%
Glass
17,925 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,909 votes
7
— Good
71%
In Time
17,432 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,979 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,690 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,173 votes
7
— Good
75%
Superbad
14,786 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,594 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,321 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,240 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,086 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,545 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,702 votes
7
— Good
73%
Troy
12,673 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,522 votes
7
— Good
76%
Onward
11,826 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,509 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,494 votes
7
— Good
68%
John Carter
10,714 votes
7
— Good
72%
Uncut Gems
10,623 votes
7
— Good
70%
King Kong
10,468 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,315 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,630 votes
7
— Good
76%
Interview with the Vampire
9,525 votes
7
— Good
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,392 votes
7
— Good
68%
Steve Jobs
8,685 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,613 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup