Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Luana Duarte
16
Followers
17
Following
Uberlândia - Brasil
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
4,174
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
68
69
70
82%
Deadpool
112,197 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,448 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
76,708 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,023 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,595 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,100 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,721 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,243 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,141 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,418 votes
6
— Fair
64%
Suicide Squad
59,538 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,269 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,808 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,636 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,230 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,921 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,215 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,550 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,692 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,894 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,584 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,001 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,590 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,252 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,923 votes
8
— Great
79%
Moana
49,779 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,280 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,878 votes
7
— Good
81%
Joker
48,409 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,973 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,877 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,822 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
47,287 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,193 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,069 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,051 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,981 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,073 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,899 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,684 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,367 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
45,294 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,211 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,023 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,678 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,761 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,747 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
43,089 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,736 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,680 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,676 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,988 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,838 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,637 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,575 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,198 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
41,122 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,965 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,862 votes
6
— Fair
1
2
3
68
69
70
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch