trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luís Holy
18
followers
Brazil
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,553
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
24
25
26
82%
Deadpool
108,717 votes
4
— Poor
88%
The Dark Knight
74,811 votes
7
— Good
86%
Inception
71,786 votes
8
— Great
80%
Logan
60,751 votes
5
— Meh
65%
Suicide Squad
58,882 votes
4
— Poor
77%
Arrival
56,661 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,157 votes
5
— Meh
79%
Captain America: Civil War
55,979 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,753 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,819 votes
5
— Meh
81%
The Wolf of Wall Street
49,252 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,879 votes
5
— Meh
81%
Joker
46,943 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,670 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,228 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,172 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,263 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
42,136 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,130 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,954 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,840 votes
5
— Meh
79%
Edge of Tomorrow
39,135 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,731 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,953 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,800 votes
7
— Good
79%
Dune
36,561 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,170 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,898 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,414 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,180 votes
6
— Fair
85%
Parasite
34,030 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,246 votes
6
— Fair
80%
Gone Girl
32,753 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,706 votes
7
— Good
74%
Split
32,561 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,046 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,631 votes
5
— Meh
77%
Ex Machina
30,758 votes
8
— Great
74%
It
29,138 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,704 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,646 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,423 votes
6
— Fair
84%
Alien
27,315 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,191 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,577 votes
5
— Meh
81%
Catch Me If You Can
26,299 votes
8
— Great
83%
Memento
25,905 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,690 votes
5
— Meh
72%
10 Cloverfield Lane
24,565 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,413 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,950 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,947 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,862 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,727 votes
5
— Meh
75%
The Social Network
21,713 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,561 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,503 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,067 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,981 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,455 votes
6
— Fair
1
2
3
24
25
26
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup