trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luisiyo
6
followers
Spain
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,589 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,486 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,792 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,649 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,139 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,755 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,243 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,324 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,948 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,359 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,262 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,567 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,060 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,931 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,952 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,382 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,125 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,203 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,930 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,072 votes
8
— Great
76%
300
25,032 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,672 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,404 votes
9
— Superb
76%
The Fundamentals of Caring
3,444 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,554 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,607 votes
8
— Great
75%
Jim & Andy: The Great Beyond
1,130 votes
8
— Great
75%
The Big Sick
8,431 votes
8
— Great
75%
Southpaw
8,638 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,414 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,383 votes
7
— Good
73%
8 Mile
9,969 votes
8
— Great
73%
Marshland
1,405 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,317 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,451 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,209 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,412 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,128 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,276 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,014 votes
9
— Superb
72%
Good Time
4,691 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,288 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,121 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,458 votes
8
— Great
71%
The Boss Baby
25,184 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,513 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,857 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,764 votes
8
— Great
70%
Set It Up
3,401 votes
8
— Great
70%
Venom
33,695 votes
7
— Good
70%
Minions
24,403 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,630 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,739 votes
7
— Good
69%
Overboard
4,336 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,510 votes
8
— Great
68%
Pitch Perfect 3
7,507 votes
8
— Great
68%
When We First Met
3,326 votes
8
— Great
68%
Blockers
6,498 votes
8
— Great
68%
Rampage
15,502 votes
7
— Good
67%
Step Sisters
612 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup