trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thanos
VIP
3
43
followers
Gr
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Parasite
33,799 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,035 votes
8
— Great
82%
Lion
13,350 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,538 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,116 votes
8
— Great
79%
Room
15,836 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,379 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,227 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,808 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,373 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,115 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,900 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,267 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,689 votes
8
— Great
77%
Falling Down
6,046 votes
8
— Great
77%
Instant Family
8,091 votes
8
— Great
77%
The Fighter
6,487 votes
8
— Great
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,146 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,844 votes
8
— Great
76%
End of Watch
6,632 votes
8
— Great
76%
Coach Carter
3,977 votes
8
— Great
75%
Who Am I
2,424 votes
8
— Great
75%
Creed
16,279 votes
8
— Great
75%
Forgotten
1,518 votes
8
— Great
75%
Hustle
4,827 votes
8
— Great
74%
Disconnect
2,442 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,279 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,411 votes
8
— Great
73%
The Guardian
2,070 votes
8
— Great
72%
It's Kind of a Funny Story
3,867 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,293 votes
8
— Great
71%
Step Brothers
7,249 votes
8
— Great
71%
Martyrs
3,262 votes
8
— Great
71%
Long Shot
8,096 votes
8
— Great
71%
Margin Call
4,004 votes
8
— Great
71%
If I Stay
4,141 votes
8
— Great
71%
Run
4,865 votes
8
— Great
70%
Blended
6,998 votes
8
— Great
70%
Trick 'r Treat
3,083 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,369 votes
8
— Great
70%
21
7,712 votes
8
— Great
70%
EuroTrip
6,319 votes
8
— Great
70%
Horrible Bosses
12,494 votes
8
— Great
70%
The Wedding Ringer
3,981 votes
8
— Great
70%
Legend
8,020 votes
8
— Great
69%
Machine Gun Preacher
2,006 votes
8
— Great
69%
The Girl Next Door
6,085 votes
8
— Great
69%
The Old Man & the Gun
3,118 votes
8
— Great
69%
Project X
7,839 votes
8
— Great
69%
The Gray Man
9,850 votes
8
— Great
69%
Wildlife
1,196 votes
8
— Great
68%
Project Almanac
5,620 votes
8
— Great
68%
Let's Be Cops
6,660 votes
8
— Great
68%
The Purge: Anarchy
10,047 votes
8
— Great
67%
The Longest Yard
4,864 votes
8
— Great
67%
Fractured
4,447 votes
8
— Great
67%
The Purge: Election Year
11,930 votes
8
— Great
67%
The Invitation
5,020 votes
8
— Great
67%
Vacation
8,019 votes
8
— Great
66%
#Alive
2,735 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup