trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thanos
VIP
3
43
followers
Gr
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Joker
46,922 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,150 votes
9
— Superb
74%
Split
32,552 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,666 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,280 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,413 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,358 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,716 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,094 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,557 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,090 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,248 votes
9
— Superb
75%
Superbad
14,793 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
9
— Superb
64%
The Purge
13,580 votes
9
— Superb
78%
Coraline
11,638 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,113 votes
9
— Superb
69%
The Platform
10,541 votes
9
— Superb
65%
Scary Movie
9,717 votes
9
— Superb
76%
Mulholland Drive
7,901 votes
9
— Superb
68%
Enemy
7,642 votes
9
— Superb
69%
The Devil All the Time
5,412 votes
9
— Superb
76%
Girl, Interrupted
4,061 votes
9
— Superb
77%
The Peanut Butter Falcon
3,985 votes
9
— Superb
68%
The House That Jack Built
3,916 votes
9
— Superb
80%
A Bronx Tale
3,159 votes
9
— Superb
78%
Shoplifters
2,822 votes
9
— Superb
72%
Stronger
2,617 votes
9
— Superb
54%
Norbit
2,780 votes
9
— Superb
64%
Dead Silence
2,439 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup