trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
LuvDoctor
VIP
2
0
followers
North Carolina
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,237
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
19
20
21
83%
Guardians of the Galaxy
96,485 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,496 votes
7
— Good
80%
Logan
60,726 votes
7
— Good
78%
Avatar
60,056 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,959 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,505 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,871 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,871 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,808 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,987 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,778 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,391 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,340 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,106 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,364 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,256 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,514 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,611 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,201 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,111 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,824 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,257 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,364 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,411 votes
7
— Good
72%
Thor
39,408 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,120 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,844 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,309 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,690 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,587 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,254 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,147 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,590 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,662 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,256 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,798 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,564 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,824 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,413 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,842 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,006 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,785 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,121 votes
7
— Good
74%
It
29,127 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,038 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,181 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,464 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,633 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,980 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,570 votes
7
— Good
73%
Cars
26,756 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,306 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,950 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,572 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,332 votes
7
— Good
1
2
3
19
20
21
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup