trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Knut
VIP
11
6
followers
Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
253
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
Forrest Gump
44,243 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,348 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,699 votes
7
— Good
82%
Elite Squad
3,381 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,862 votes
7
— Good
80%
Persepolis
1,970 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,297 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,195 votes
7
— Good
79%
Hachiko
155 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,031 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,347 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,823 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,169 votes
7
— Good
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,486 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,941 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,558 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,981 votes
7
— Good
77%
Summer Wars
1,829 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,702 votes
7
— Good
77%
Little Witch Academia
506 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,104 votes
7
— Good
77%
The Witch: Part 1. The Subversion
1,285 votes
7
— Good
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,261 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,400 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,475 votes
7
— Good
77%
Patriots Day
10,530 votes
7
— Good
77%
Fury
18,910 votes
7
— Good
76%
Blow
5,407 votes
7
— Good
76%
End of Watch
6,676 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,319 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,604 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,432 votes
7
— Good
76%
The Siege of Jadotville
2,452 votes
7
— Good
76%
Vampire Hunter D: Bloodlust
1,031 votes
7
— Good
75%
The Town
9,710 votes
7
— Good
75%
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King
915 votes
7
— Good
75%
The Hurt Locker
9,884 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,933 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,462 votes
7
— Good
74%
The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky
584 votes
7
— Good
74%
Kajaki
729 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,595 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,507 votes
7
— Good
74%
Den of Thieves
9,611 votes
7
— Good
74%
Identity
6,057 votes
7
— Good
73%
Ben X
391 votes
7
— Good
73%
Ghost in the Shell: Arise - Border 2: Ghost Whispers
446 votes
7
— Good
73%
The Addams Family
7,658 votes
7
— Good
73%
Final Fantasy VII: Advent Children
2,519 votes
7
— Good
73%
Ghost in the Shell: Arise - Border 1: Ghost Pain
547 votes
7
— Good
73%
GANTZ:O
1,457 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,511 votes
7
— Good
73%
Blade
13,602 votes
7
— Good
73%
Psycho-Pass: The Movie
528 votes
7
— Good
73%
Peppermint
6,777 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,159 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,213 votes
7
— Good
72%
Peter Rabbit
5,197 votes
7
— Good
72%
Cloud Atlas
11,938 votes
7
— Good
72%
Riphagen the Untouchable
390 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup