trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Knut
VIP
11
6
followers
Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
28
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,690 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,962 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,537 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,329 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,342 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,295 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,099 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,421 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,800 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,812 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,286 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,580 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,560 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,202 votes
9
— Superb
69%
Divergent
24,066 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,707 votes
9
— Superb
71%
Fast & Furious 6
16,077 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,027 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
14,983 votes
9
— Superb
74%
RED
13,588 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,297 votes
9
— Superb
65%
A Million Ways to Die in the West
10,438 votes
9
— Superb
64%
Dark Shadows
9,048 votes
9
— Superb
70%
Penguins of Madagascar
7,440 votes
9
— Superb
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,250 votes
9
— Superb
66%
Horns
4,019 votes
9
— Superb
74%
Suck Me Shakespeer
1,660 votes
9
— Superb
76%
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale
1,053 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup