trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maciej K.
VIP
2
13
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
25
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,513 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,468 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,322 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,071 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,792 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,239 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,161 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,855 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,578 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,239 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,975 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,796 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,227 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,754 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
9,825 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,729 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,189 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,823 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,271 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,548 votes
9
— Superb
76%
From Up on Poppy Hill
2,308 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,374 votes
9
— Superb
70%
Swiss Army Man
7,802 votes
9
— Superb
63%
Pan Tadeusz
81 votes
9
— Superb
55%
Casino Royale
1,186 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup