trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mad Matty
11
followers
Barrow in Furness, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
71%
Jurassic World
40,539 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,020 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,429 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,151 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,515 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,613 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,936 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,535 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,299 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Solo: A Star Wars Story
22,144 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,573 votes
4
— Poor
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,665 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,235 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,017 votes
3
— Bad
75%
Elf
14,539 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,265 votes
7
— Good
65%
Mortal Engines
13,055 votes
6
— Fair
71%
Tropic Thunder
12,483 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
Downsizing
11,472 votes
4
— Poor
78%
Call Me by Your Name
10,278 votes
8
— Great
72%
The BFG
9,938 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Yes Man
9,758 votes
7
— Good
73%
Elvis
8,280 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pete's Dragon
8,100 votes
7
— Good
65%
Oz the Great and Powerful
7,974 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Love, Simon
7,725 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Johnny English Strikes Again
6,989 votes
9
— Superb
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
6,942 votes
6
— Fair
72%
The Santa Clause
6,726 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mary Poppins Returns
6,007 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Captain Underpants: The First Epic Movie
5,775 votes
7
— Good
75%
Christopher Robin
5,247 votes
9
— Superb
72%
Peter Rabbit
5,186 votes
7
— Good
73%
The Christmas Chronicles
4,703 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Babe
4,673 votes
9
— Superb
75%
Clue
3,932 votes
7
— Good
60%
Dude, Where's My Car?
3,625 votes
8
— Great
68%
The Santa Clause 2
3,535 votes
7
— Good
64%
The Nutcracker and the Four Realms
3,150 votes
7
— Good
75%
Beautiful Boy
2,919 votes
8
— Great
68%
Where the Wild Things Are
2,782 votes
7
— Good
80%
Loving Vincent
2,717 votes
9
— Superb
65%
Christmas with the Kranks
2,617 votes
8
— Great
74%
Uncle Buck
2,531 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Santa Clause 3: The Escape Clause
2,393 votes
6
— Fair
73%
Stan & Ollie
2,341 votes
6
— Fair
81%
They Shall Not Grow Old
2,042 votes
9
— Superb
74%
Red, White & Royal Blue
1,978 votes
8
— Great
62%
Dennis the Menace
1,861 votes
7
— Good
76%
Goodbye Christopher Robin
1,665 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Deck the Halls
1,597 votes
7
— Good
79%
White Christmas
1,550 votes
7
— Good
68%
MouseHunt
1,465 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Roald Dahl's Matilda the Musical
1,385 votes
4
— Poor
73%
Chitty Chitty Bang Bang
1,383 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Harold and Maude
1,375 votes
9
— Superb
65%
Time Freak
1,027 votes
8
— Great
64%
How to Talk to Girls at Parties
871 votes
9
— Superb
60%
Loser
634 votes
8
— Great
80%
Scrooge
595 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup