trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex Aames
0
followers
Monaco
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,580 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,634 votes
8
— Great
86%
Inception
71,842 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,319 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,021 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,795 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,306 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,300 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,024 votes
8
— Great
81%
Joker
46,983 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,249 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,528 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,262 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,651 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,665 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,064 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,909 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,657 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,222 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,030 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,298 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,708 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,736 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,369 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,776 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,610 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,620 votes
8
— Great
70%
Venom
33,835 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,086 votes
8
— Great
74%
Split
32,581 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,236 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,252 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,777 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,481 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,830 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,325 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,479 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,299 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,667 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,401 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,213 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,810 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,550 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,503 votes
8
— Great
76%
300
25,170 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,725 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,175 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,888 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,511 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,456 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,577 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,719 votes
8
— Great
73%
Looper
21,811 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,439 votes
8
— Great
84%
American History X
20,253 votes
8
— Great
68%
Ted
22,382 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,299 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,466 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,993 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup