Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Magenof
VIP
7
14
Followers
0
Following
Belgium
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
110
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
75,496 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,899 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,095 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,790 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,422 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,074 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,156 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,306 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,733 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,939 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,353 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,073 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
31,000 votes
7
— Good
74%
It
29,755 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,782 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,764 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,887 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,880 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,938 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,095 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,100 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,214 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
21,051 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
19,450 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,424 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,879 votes
7
— Good
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,034 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,944 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,511 votes
7
— Good
73%
American Made
16,102 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,642 votes
7
— Good
72%
Frozen II
15,357 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,720 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,718 votes
7
— Good
72%
Ghostbusters: Afterlife
13,549 votes
7
— Good
73%
Prey
13,209 votes
7
— Good
75%
I, Tonya
11,197 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,423 votes
7
— Good
69%
The Platform
11,075 votes
7
— Good
67%
mother!
11,185 votes
7
— Good
73%
First Man
10,736 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,566 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,362 votes
7
— Good
76%
Darkest Hour
10,113 votes
7
— Good
72%
Sicario: Day of the Soldado
10,204 votes
7
— Good
75%
Poor Things
9,917 votes
7
— Good
76%
The Others
9,800 votes
7
— Good
68%
Civil War
10,106 votes
7
— Good
71%
The Black Phone
9,248 votes
7
— Good
73%
Killers of the Flower Moon
9,021 votes
7
— Good
73%
Greyhound
8,706 votes
7
— Good
67%
M3GAN
8,878 votes
7
— Good
77%
Mystic River
8,073 votes
7
— Good
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,635 votes
7
— Good
70%
Swiss Army Man
7,934 votes
7
— Good
76%
The Raid
7,529 votes
7
— Good
68%
Overlord
7,764 votes
7
— Good
69%
Barbarian
7,514 votes
7
— Good
69%
Burn After Reading
7,315 votes
7
— Good
77%
The Crow
6,764 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch