trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Magenof
VIP
7
12
followers
Belgium
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,963 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,165 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,048 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,935 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,210 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,712 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,800 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,707 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,807 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,625 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,067 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,971 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,543 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,597 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,006 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,767 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,234 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,021 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,805 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,499 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,950 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,673 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,504 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,526 votes
9
— Superb
72%
The Lighthouse
8,463 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,278 votes
9
— Superb
72%
Sunshine
7,363 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,024 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,644 votes
9
— Superb
66%
The Killer
6,806 votes
9
— Superb
81%
The Father
5,911 votes
9
— Superb
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,216 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,601 votes
9
— Superb
78%
Brazil
4,488 votes
9
— Superb
82%
Incendies
3,595 votes
9
— Superb
74%
The Wailing
3,296 votes
9
— Superb
75%
The Iron Claw
3,018 votes
9
— Superb
68%
Youth
2,895 votes
9
— Superb
73%
Burning
2,457 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,077 votes
9
— Superb
78%
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone
2,144 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,932 votes
9
— Superb
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,962 votes
9
— Superb
75%
Sympathy for Mr. Vengeance
1,942 votes
9
— Superb
77%
Mother
1,683 votes
9
— Superb
72%
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
1,640 votes
9
— Superb
78%
Perfect Days
1,570 votes
9
— Superb
78%
The Broken Circle Breakdown
1,176 votes
9
— Superb
79%
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time
1,131 votes
9
— Superb
69%
BLAME!
863 votes
9
— Superb
76%
New World
764 votes
9
— Superb
80%
The Twilight Samurai
464 votes
9
— Superb
77%
The Hidden Blade
155 votes
9
— Superb
77%
Love and Honor
98 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup