trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mandy
18
followers
Canada
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
595
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
83%
Guardians of the Galaxy
96,317 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,559 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,562 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,259 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,382 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,899 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,968 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,859 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,832 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,335 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,066 votes
4
— Poor
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,634 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,682 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,072 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,497 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,006 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,487 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,442 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,410 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,279 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,006 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,495 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,043 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,440 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,369 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,823 votes
9
— Superb
82%
Up
38,795 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,576 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,158 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,256 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,476 votes
4
— Poor
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,320 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,668 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,052 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,265 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,870 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,162 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,563 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,650 votes
6
— Fair
78%
Despicable Me
32,514 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,144 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,684 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,217 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,177 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,347 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,769 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,549 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,732 votes
6
— Fair
70%
Man of Steel
30,454 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,603 votes
6
— Fair
86%
The Green Mile
26,397 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,029 votes
6
— Fair
71%
The Amazing Spider-Man
28,197 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,213 votes
8
— Great
83%
Memento
25,783 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,258 votes
6
— Fair
77%
Zombieland
25,451 votes
6
— Fair
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup