trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Manfredi
4
followers
Rome, Latium
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,492 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,745 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,647 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,149 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,176 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,891 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,795 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,677 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,456 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,388 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,104 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,741 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,163 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,003 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,547 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,512 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,489 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,450 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,964 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,080 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,964 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,920 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,632 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,531 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,014 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,642 votes
9
— Superb
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,224 votes
9
— Superb
70%
Bolt
12,525 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,865 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,594 votes
9
— Superb
74%
127 Hours
10,831 votes
9
— Superb
72%
The Proposal
10,816 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,724 votes
9
— Superb
73%
Grease
9,416 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,468 votes
9
— Superb
73%
Elvis
8,311 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,351 votes
9
— Superb
74%
Notting Hill
7,281 votes
9
— Superb
77%
Mr. Nobody
7,201 votes
9
— Superb
72%
Enchanted
7,075 votes
9
— Superb
69%
Hush
6,769 votes
9
— Superb
81%
The Father
5,894 votes
9
— Superb
77%
When Harry Met Sally...
5,236 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,105 votes
9
— Superb
69%
Licorice Pizza
4,407 votes
9
— Superb
71%
The French Dispatch
4,377 votes
9
— Superb
78%
Gone with the Wind
4,305 votes
9
— Superb
76%
The Graduate
3,830 votes
9
— Superb
72%
Blue Valentine
3,754 votes
9
— Superb
71%
Punch-Drunk Love
3,246 votes
9
— Superb
78%
Rope
2,829 votes
9
— Superb
65%
Spencer
2,726 votes
9
— Superb
78%
Exit Through the Gift Shop
1,996 votes
9
— Superb
80%
Persona
1,957 votes
9
— Superb
74%
The Hours
1,889 votes
9
— Superb
71%
All Dogs Go to Heaven
1,586 votes
9
— Superb
82%
Whiplash
672 votes
9
— Superb
76%
One Child Nation
342 votes
9
— Superb
76%
La trattativa
42 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup