trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
manos
VIP
7
5
followers
Boston, USA
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
177
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
81%
The Avengers
65,176 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,113 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,798 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,761 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,757 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,665 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,597 votes
7
— Good
81%
Joker
46,661 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,015 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,397 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,222 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,273 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,139 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,370 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,948 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,598 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,012 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,945 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,007 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,469 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,074 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,595 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,501 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,019 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,205 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,532 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,840 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,662 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,734 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,564 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,356 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,502 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,155 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,076 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,142 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,914 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,753 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,714 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,547 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,849 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,078 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,346 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,504 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,309 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,130 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,417 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,423 votes
7
— Good
77%
Sully
20,367 votes
7
— Good
77%
Drive
19,522 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,506 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,449 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,718 votes
7
— Good
73%
X2
17,974 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,214 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,479 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,268 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,133 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,616 votes
7
— Good
73%
American Made
15,839 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
15,997 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup