trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marc Selman
VIP
8
0
followers
Lexmond, The Netherlands
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,328 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,215 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,536 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,744 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,039 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,450 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,153 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,753 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,580 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,106 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,467 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,681 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,314 votes
8
— Great
74%
Split
32,507 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,138 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,958 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,081 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,422 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,023 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,513 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,885 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,552 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,750 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,822 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,242 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,682 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,318 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,726 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,260 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,586 votes
8
— Great
62%
Ghostbusters
22,431 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,528 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,448 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,913 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,278 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,196 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,938 votes
8
— Great
71%
Why Him?
15,248 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,424 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,315 votes
8
— Great
64%
The Purge
13,561 votes
8
— Great
65%
Mortal Engines
13,071 votes
8
— Great
64%
Gods of Egypt
13,077 votes
8
— Great
73%
Bad Boys
12,026 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,515 votes
8
— Great
53%
Fantastic Four
13,618 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,599 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,241 votes
8
— Great
71%
Cinderella
10,449 votes
8
— Great
71%
Bad Boys II
9,939 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,619 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,092 votes
8
— Great
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,695 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,188 votes
8
— Great
69%
Goosebumps
8,330 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
7,999 votes
8
— Great
71%
Long Shot
8,116 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,657 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup